خواص آب چغندر قرمز

استقامت در ورزش را بهبود می بخشد

طبق یک مطالعه در مورد منبع معتبر 2012 ، نوشیدن آب چغندر سطح نیترات پلاسما را افزایش داده و عملکرد بدنی را افزایش می دهد. در طول مطالعه ، دوچرخه سواران آموزش دیده که روزانه 2 فنجان آب چغندر می نوشیدند آزمایش 10 کیلومتری زمان خود را تقریباً 12 ثانیه بهبود بخشیدند ، در حالی که همچنین باعث کاهش حداکثر اکسیژن آنها می شدند.

چغندر قرمز

به کاهش فشار خون کمک می کند

آب چغندر به کاهش فشار خون شما کمک کند. محققان دریافتند افرادی که روزانه 3 فنجان آب چغندر می نوشند فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش می دهند. تصور می شود نیترات ها ، ترکیبات موجود در آب چغندر که به اسید نیتریک موجود در خون تبدیل شده و به گسترش و آرامش رگ های خونی کمک می کنند.

قدرت عضلات را در افرادی که نارسایی قلبی دارند بهبود می بخشد

نتایج یک مطالعه در سال 2015 حاکی از فواید بیشتر نیترات موجود در آب چغندر است. این مطالعه نشان داد که مبتلایان به نارسایی قلبی ، دو ساعت پس از نوشیدن آب چغندر ، 13 درصد قدرت عضلات را تجربه کرده اند.

ممکن است از بروز سرطان جلوگیری کند

چغندر رنگ غنی خود را از betalaines دریافت می کند. Betalaines آنتی اکسیدانهای محلول در آب هستند. طبق یک مطالعه در سال 2014 ، بتالاین ها توانایی های پیشگیری کننده شیمیایی در برابر برخی از سلول های سرطانی دارند. تصور می شود که بتالاین ها اسکنرهای رادیکال آزاد هستند که به پیدا کردن و از بین بردن سلول های ناپایدار در بدن کمک می کنند.

به شما در حفظ وزن سالم کمک می کند

آب چغندر کم کالری است و تقریباً چربی ندارد. این یک گزینه عالی برای اسموتی صبح شماست که از آغاز روز خود به شما یک ماده مغذی و انرژی بخشیده است.

4.7/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چغندر قرمز