خواص آب هویج

عموم مردم تصور می کنند که آب هویج برای چشم مفید است و به تقویت بینایی کمک می کند. البته شاید چنین باشد، اما روا نیست خواص بی شمار این آبمیوه گوارا و خوش رنگ و طعم را تنها به همین یک مورد محدود کنیم. خواص آب هویج به اندازه ای هستند که شاید باور نکنید! از تقویت سیستم ایمنی گرفته تا کاهش کلسترول خون و کمک به زیبایی و سلامت پوست، همه و همه از خاصیت های آب هویج به شمار می روند. با مصرف درست این آبمیوه، به جلوگیری از سرطان کمک می کنید و مانع از لخته شدن خود در رگهای خود می شوید. آب هویج به پاکسازی کبد کمک می کند و برای رشد و تقویت سیستم ایمنی کودکان نیز بسیار مفید است.

خاصیت آب هویج طبیعی

1- بهبود ایمنی و بیماری های قلبی

مصرف یک لیوان آب هویج به طور مرتب، به افزایش قدرت سیستم ایمنی و بهبود عملکرد قلب کمک می کند. هویج، یک منبع غنی از ویتامین A و بتا کاروتن است که در کاهش میکروب ها موثر هستند. فراوانی ویتامین A در آب هویج می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی جلوگیری کند. ویتامین A، همچنین از اندام های داخلی بدن در مقابل موجودات بیماریزا کمک می کند.

2- کاهش کلسترول

چربی ترانس دار صفر درصد آب هویج، به کنترل کلسترول کمک بسیاری می کند. پتاسیم این میوه نیز می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد، در نتیجه منجر به کاهش خطر بیماری قلبی می شود.

3- کمک به لخته شدن خون

آب هویج دارای ویتامین K است و این ماده به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند.

4- جلوگیری از سرطان

آب هویج خاصیت ضد سرطانی هم دارد. گفته شده که افزایش مصرف کاروتنوئیدها در آب هویج، باعث روندهای مثبت در سرطان مثانه، پروستات، روده بزرگ و سینه می شود.

5- پاکسازی کبد

یکی از بهترین خوراکی های طبیعی برای پاکسازی کبد، آب هویج است. مصرف منظم این آبمیوه کمک زیادی به پاکسازی سموم از کبد کمک می کند. جریان خون، نمی تواند بدن را از سموم و مواد صفراوی از طریق کلیه ها پاک کند. آنها باید از پوست خارج شوند. آب هویج به این روند کمک می کند و تضمین می کند که مواد صفراوی از بدن خارج شوند.

6- درمان عفونت

یکی دیگر از خواص آب انار طبیعی، درمان عفونت است. این آبمیوه خاصیت ضد عفونی کننده دارد و به همین دلیل از عفونت های داخلی و خارجی جلوگیری کرده و به درمان آنها کمک می کند.

7- تنظیم دوران قاعدگی

بانوانی که از مشکلات ناشی از بهم ریختن چرخه قاعدگی و یا درد شدید در این دروان رنج می برند، باید آب هویج مصرف کنند. آب هویج طبیعی چرخه قاعدگی را تنظیم کرده و دردهای آن را کاهش می دهد.

8- افزایش سلامت دهانی

آب هویج، لثه های شما را سالم نگه میدارد و از این طریق به افزایش سلامت دهان و دندان کمک می کند. این آب میوه، میزان ترشح بزاق را افزایش داده و از این طریق، با حمله باکتریایی در دهان مبارزه می کند.

9- افزایش سوخت و ساز و متابولیسم

آب هویج ،حاوی مقدار زیادی از انواع ویتامین های B است که به شکستن گلوکز، چربی و پروتئین کمک می کنند. این ویتامین ها همچنین به تولید عضلات و افزایش متابولیسم نیز کمک کرده و در کاهش وزن تاثیرگذار هستند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص آب هویج