هویج ها منبع ویتامین ها، مواد مغذی و فیبر هستند. اما برای دریافت این مزایای تغذیه، لازم نیست هویج بخورید. نوشیدن آب هویج یک راه آسان برای اضافه کردن هویج به رژیم غذایی خود است. در اینجا سه دلیل برای اینکه شما باید آب هویج را به رژیم غذایی خود اضافه کنید اشاره کردیم.

1-کاهش وزن
از آنجا که آب هویج کم کالری است، جایگزین کردن این نوشیدنی به جای آب و جوشاندن سودا و سایر نوشیدنی های شیرین می تواند به کاهش سریع وزن کمک کند. آب هویج همچنین ترشح صفرا را افزایش می دهد که میتواند سوخت و سوز بدن را افزایش بدهد.

2- دید قوی
اغلب گفته می شود که خوردن هویج برای چشم شما مفید است. معلوم است حقیقت پشت این ادعا وجود دارد. آب هویج منبع خوبی از بتا کاروتن، نوعی از ویتامین A است که یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها است.
نوشیدن آب هویج می تواند اختلالات چشم های مختلف مانند دژنراسیون ماکولا، آب مروارید کمک بسیاری می کند.
پس این نوشیدنی به محافظت از سطح چشم کمک می کند و بینایی را قوی میکند.

3-. افزایش سیستم ایمنی بدن
سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ممکن است برای یک یا دو هفته طول بکشد، برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به مبارزه با عفونت بدن، آب هویج را به رژیم روزانه خود اضافه کنید و سلامت جسمی خود را حفظ کنید.

هویج حاوی آنتی اکسیدان ها هستند که بدن شما به مبارزه با رادیکال های آزاد، آسیب سلولی و التهاب کمک می کند. ویتامین C در آب هویج همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا از طریق فصل سرما و آنفولانزا دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *